Heb jij altijd al met bewondering gekeken naar de vaardigheden van orthodontieassistenten? Misschien heb je zelf een beugel gehad of ben je meegegaan naar afspraken bij de orthodontist. Wel eens gedacht: dat zou ik wel wíllen maar dat kan vast niet. Goed nieuws: wij zien jou zitten als orthodontieassistent en heel veel praktijken ook. Dat je geen achtergrond hebt binnen de tandheelkunde hoeft geen probleem te zijn.
Wij vinden het veel belangrijker dat jij over de juiste skills beschikt. Dat je een doorzetter bent en proactief. Dat je gouden handjes hebt en een vlotte babbel.
Wij maken gebruik van up-to-date lesmateriaal en hebben een eigen opleidingscentrum in Woerden. Een deel van je studie volg je zelfstandig en op een tijdstip dat het jou goed uitkomt. En het mooie is dat je al direct kunt starten.
Leren en werken tegelijk
Je hoeft niet te wachten met werken in een orthodontiepraktijk tot je je certificaat op zak hebt. Veel praktijken staan ervoor open om een lerende assistent in dienst te nemen. En als het jou zelf niet lukt om een geschikte praktijk te vinden, helpen wij jou daarbij. Hier zijn voor jou geen kosten aan verbonden.
Mijn naam is Blanca en ik heb Tandheelkunde gestudeerd in Spanje. In 2016 ben ik in Nederland komen wonen en ben ik aan het werk gegaan in verschillende praktijken als algemene tandarts. Ook heb ik mezelf ontwikkeld door verschillende cursussen te volgen. Naar een aantal jaren werken koos ik ervoor om mezelf te specialiseren in orthodontie en ben ik begonnen aan een master opleiding van Orthodontie en Dentofacial Orthopedie. Deze Master heb ik afgerond in 2021, hierbij heb ik de nieuwste technieken geleerd op het gebied van orthodontie. In Nederland word ik dan benoemd als tandarts voor orthodontie.
Ik heb altijd met veel plezier algemeen tandheelkunde gedaan, maar orthodontie is echt mijn passie. Ik wil nu nog een stap verder gaan om de beste orthodontie assistentes op te leiden.
In 2013 heb ik een mooie studie afgerond als docent beeldende kunst en vormgeving, maar door gebrek aan werk destijds een opleiding/ cursus tot tandartsassistente gaan volgen. Mijn studie op de kunstacademie was in Maastricht en zo heb ik bijna 10 jaar in het zuiden van het land gewoond.
Daar ben ik tijdens mijn opleiding gestart bij een orthodontie praktijk. Alweer 7 jaar geleden besloten om toch het mooie Limburg te verlaten en weer terug te gaan naar mijn roots in Zaanstad en daar ben ik terecht gekomen bij mijn huidige werkgever en gestart als tandartsassistent en orthodontistassistent.
Zelf wilde ik heel graag weer wat meer oppakken richting het docentschap en dat kan ik nu doen als docent voor de opleiding Tandartsassistent. Laat mij dit nou net een super leuke combinatie vinden met tandheelkunde en docentschap!
In de avond uren en weekenden vind ik het enorm leuk om te basketballen en te tennissen. Daarnaast ga ik graag naar concerten en festivals.
Studiekosten: € 2.795,-
Alle bedragen zijn BTW vrijgesteld.
Studiebelasting
Je kunt rekening houden met 8 uur zelfstudie per week.
Wij adviseren om naast je studie z.s.m. te starten met werken in een orthodontiepraktijk voor tenminste 2 of 3 dagen per week.
Diploma
Na afloop ontvang je – na het positief afronden van het examen – een certificaat.
Doelgroep:
De opleiding is geschikt voor starters en zij-instromers zonder tandheelkundige kennis en ervaring.
4 tot 6 maanden, 8 uur per week
€ 2.795,-