Deze 8-daagse Upgrade is speciaal ontwikkeld voor de gediplomeerde, in het buitenland opgeleide, mondhygiënist die in Nederland erkend wil worden.
Als je met een buitenlands zorgdiploma in Nederland wilt werken, kan dat alleen als je kennis en vaardigheden van gelijkwaardige inhoud en niveau zijn als het curriculum mondzorgkunde op bachelor niveau.
De definitieve erkenning wordt verleend door de commissie “Buitenslands Gediplomeerde Volksgezondheid”. Dit is een onafhankelijke commissie van deskundigen voor de erkenning van je diploma.
Wanneer je deze Upgrade succesvol hebt afgerond én erkend bent door bovenstaande commissie, voldoe je dus aan de gestelde voorwaarden om als mondhygiënist in Nederland te werken. Let op: sinds het beëindigen van het experiment met de geregistreerd-mondhygiënist per 1 juli 2025, zijn mondhygiënisten niet meer BIG-geregistreerd. Dit betekent dat je, na erkenning, in Nederland als mondhygiënist kunt werken binnen de geldende wettelijke kaders:
|
Verdoving toedienen |
Kleine gaatjes boren (primair) |
|
Functioneel zelfstandig: is mogelijk in opdracht van een tandarts; toezicht en tussenkomst niet van toepassing |
Functioneel zelfstandig: is mogelijk in opdracht van een tandarts; toezicht en tussenkomst niet van toepassing |
Door deze upgrade te volgen, bieden wij je een compleet programma aan. Onze al bestaande modules zijn samengevoegd in één leergang, zodat je niet alles los hoeft te volgen en meteen een volledig traject doorloopt. Let op: de hieronder vermelde blokken kunnen in wisselende volgorde worden gepland. Er wordt dus niet standaard gestart met het blok Lokale anesthesie.
De opleiding is een door het Centrum Post Initieel Onderwijs Nederland (CPION) geaccrediteerde post-HBO-opleiding. Dit betekent dat voor het tot stand komen van deze leergang een uitvoerige toetsingsprocedure is doorlopen en dat ieder jaar een voortgangsrapportage wordt samengesteld.
De upgrade is zo opgebouwd dat, zodra de theorie is behandeld en getoetst, je verdergaat met de klinische stage. Opdrachten worden binnen een half jaar na afronding van de upgrade afgetekend door een BIG-geregistreerde tandarts. De afgetekende verrichtingen worden aan Dental Best Practice gestuurd. Na beoordeling en akkoord ontvang je het officiële diploma dat je in kunt dienen bij de commissie “Buitenslands Gediplomeerde Volksgezondheid”
Rob Vermaas studeerde tandheelkunde in Groningen en heeft zich na zijn diensttijd als tandarts bij de landmacht gevestigd als algemeen practicus in Zevenaar.
Naast de praktijk is hij veel betrokken geweest bij de evaluatie en ontwikkeling van tandheelkundige materialen.
Sinds 2000 ondersteunt hij, als consultant, diverse bedrijven in de ontwikkeling marketing en implementatie van tandheelkundige producten. Hiervoor geeft o.a. hij trainingen aan dealers maar ook aan de professionele gebruikers (tandartsen en mondzorgkundigen).
Sinds 2005 ook werkzaam als docent in diverse, tandheelkundige, vakgebieden.
Graag deelt hij de praktijk ervaring en uitgebreide productkennis met de cursisten.
Ik ben van huis uit klinisch fysicus. Ik heb natuurkunde gestudeerd en ben daarna in het ziekenhuis gaan werken. De klinisch fysicus is daar de persoon die techniek, artsen en patiënten samenbrengt. Ik werk nu in de radiotherapie en nucleaire geneeskunde. In dat kader ben ik ook coördinerend deskundige stralingsbescherming.
Dat werk ben ik verder uit gaan breiden met een eigen consultancy en opleidingsbureau in de stralingsbescherming, Estherion.
Als docent ben ik steeds op zoek naar interactie met de groep. Ik combineer theorie met spel elementen en probeer zo de dag af te wisselen. Stralingsbeschermingslessen moeten simpel, duidelijk en vastomlijnd zijn. En, er zijn geen domme vragen!
Ik ben Tanja en ben in 1998 afgestudeerd als tandarts op de ACTA. Daarna heb ik bij verschillende praktijken gewerkt, waaronder voor kindertandheelkunde. In 2006 ben ik terechtgekomen in een kleine groepspraktijk in Utrecht, waar ik nog steeds met veel plezier werk.
In 2006 ben ik ook begonnen als docent bij de cursus preventieassistent. Dit vond ik zo leuk, dat ik in 2012 ben begonnen als docent bij de opleiding Mondzorgkunde op de Hogeschool Utrecht. Daar geef ik voornamelijk praktijkvakken en ook theorie. Daarnaast ben ik in 2012 gestart bij Dental Best Practice. Daar geef ik de opleiding Tandartsassistent, röntgendiagnostiek bij de TMS cursus mondhygiënist en prepareren en restaureren voor de mondhygiënist.
Het zien groeien van de cursisten in hun vaardigheden en zelfvertrouwen, maakt het vak als docent heel mooi. Dit samen met het enthousiaste team van Dental Best Practice!
Ik ben inmiddels ruim 16 jaar tandarts. In deze 16 jaar heb ik verschillende onderdelen van de tandheelkunde beoefend. Ik heb lesgegeven op de opleiding tandheelkunde, promotie onderzoek gedaan, als algemeen tandarts gewerkt en momenteel ook als tandarts op het CBT.
Het lesgeven begon de afgelopen tijd weer erg te kriebelen en sinds afgelopen jaar ben ik voor Dental Best Practice begonnen als docent anesthesie. Het is mijn passie om naast de lesstof bij te brengen ook de cursisten te stimuleren en enthousiasmeren voor het geven van anesthesie. Het is mooi om te zien hoe cursisten vertrouwen krijgen in zichzelf om anesthesie te geven.
Daarnaast vind ik het erg belangrijk dat de sfeer relaxt en open is, zodat de cursisten zich vrij voelen om vragen te stellen maar ook onzekerheden te bespreken om zo te kunnen groeien als assistent of mondhygiënist.
Mijn naam is Onno Karssen, ik ben al meer dan 20 jaar in het vak werkzaam, en ik ben eigenaar van Onno Karssen Advies.
Onno Karssen Advies bemiddelt in de aan en verkoop van mondzorgpraktijken. Wij helpen jou bij het vinden van een praktijk.
Wanneer die praktijk gevonden is helpen we jou met het vaststellen van de waarde, analyse van de stukken, opmaken van overnamecontracten en het eventuele traject richting een bank.
Hierin hebben we inmiddels een jaar of 20 ervaring, altijd met een persoonlijke aanpak en niet te vergeten wederzijds vertrouwen.
In deze 2-daagse opleiding leer je lokale anesthesie in de mond te geven, infiltratie anesthesie in de boven- en onderkaak en (mandibulaire) geleidingsanesthesie.
Deze opleiding Lokale anesthesie geeft de theoretische en praktische basis. Ook besteden we aandacht aan het verbod op recappen en behandelen we verschillende oplossingen voor veilig omgaan met naalden.
Er wordt eerst geoefend op een kunststof schedel en daarna oefen je onderling op je mede-cursisten.
Je dient ermee akkoord te gaan dat lokale anesthesie bij je wordt toegediend (met kortwerkende middelen).
In de weken tussen de 2 opleidingsdagen moet je in de praktijk een aantal keer, onder toezicht van een tandarts, anesthesie toepassen bij patiënten.
Totaal 16 verrichtingen in de praktijk
Leerdoelen
Na deze opleiding ben je in staat om:
Deze opleiding heeft als doel om de niet Nederlands gediplomeerd mondhygiënist op te leiden in het diagnosticeren van cariës en het maken van plastische restauraties. Met zowel theorie als preklinische praktijk, is dit de basis voor de verrichtingen in een klinische stage.
Tijdens deze 5-daagse opleiding wordt aandacht besteed aan het periodiek mondonderzoek met betrekking tot cariës- en röntgendiagnostiek, prepareren en restaureren (cariësmanagement). Prepareren en restaureren wordt geoefend op fantoom. De indicaties worden tijdens deze opleiding besproken om het indicatiegebied van de mondhygiënist te leren kennen en valkuilen te voorkomen. Praktische vaardigheden, maar ook theoretische kennis komen ruimschoots aan bod. Hoe zorg je voor een functioneel en esthetisch goede vulling?
Totaal 25 verrichtingen in de praktijk
Deze opleiding wordt afgerond met een preklinische toets.
Hierna heeft de cursist een half jaar de tijd om de klinische verrichtingen te doen, deze moeten worden begeleid door een BIG geregistreerde tandarts.
Leerdoelen
Je bent na afloop van de opleiding op de hoogte van:
Je hebt de nodige jaren ervaring opgedaan in de dentale wereld, bent goed in je vak en het is tijd om je droom te verwezenlijken: Het starten van je eigen praktijk… Het zal je niet verbazen dat hier heel wat bij komt kijken. Naast vakkennis heb je namelijk ook management- en ondernemerskwaliteiten nodig. Denk aan zaken als huisvesting & inrichting, financiën, personeel en marketing. Tijdens de masterclass leer je aan de hand van een praktisch stappenplan wat er allemaal komt kijken bij het ondernemerschap. Zo kom je niet voor verrassingen te staan en ben je klaar om te ondernemen.
Tijdens de masterclass wordt theorie afgewisseld met praktijkvoorbeelden en er is voldoende ruimte voor vragen en discussies. Er is gekozen voor een logische (chronologische) volgorde waarmee de cursist ook in de praktijk te maken krijgt:
Extra modules vanuit onze eigen online leeromgeving
Let op: de hierboven vermelde blokken kunnen in wisselende volgorde worden gepland. Er wordt dus niet standaard gestart met het blok Lokale anesthesie.
Ieder blok heeft een eigen examen, hiervan ontvang je – na het positief afronden van dit blok – een deelcertificaat.
Wanneer je de gehele Upgrade positief hebt afgerond – inclusief de verrichtingen in de praktijk – ontvang je een compleet diploma.
Studiekosten: € 4.725,-
Studiemateriaal: € 55,-
Examenkosten: € 75,-
Alle bedragen zijn BTW vrijgesteld
Daarnaast dien je onderstaande boeken voor aanvang van de opleiding, zelf aan te schaffen:
Carieslaesies
ISBN: 978-90-85621-30-0
Kosten: € 95,95
Studiebelasting
Studiebelasting: 8 opleidingsdagen van 6 uur (totaal 48 uur)
Stage, zelfstudie en contactmomenten met docent: totaal 92 uur
Verrichtingen in de praktijk
Anesthesie:
Prepareren en restaureren:
Diploma
Na afloop ontvang je – na het positief afronden van de opleiding – een diploma
Ieder blok heeft een eigen examen, hiervan ontvang je – na het positief afronden van dit blok – een deelcertificaat.
Wanneer je de gehele Upgrade positief hebt afgerond – inclusief de verrichtingen in de praktijk – ontvang je een compleet diploma.
Doelgroep
Mondhygiënist die in het buitenland de opleiding heeft gevolgd of in het laatste jaar zit van de studie en een Commissie Buitenslands Gediplomeerden Volksgezondheid aanvraag doet voor een Nederlandse erkenning.
Wanneer je deze Upgrade succesvol hebt afgerond én erkend bent door bovenstaande commissie voldoe je dus aan de gestelde voorwaarden om als mondhygiënist in Nederland te werken.
Heb je één of meerdere van bovenstaande opleidingen reeds gevolgd? Dan is het tevens mogelijk om de overige opleidingen los te volgen!
Accreditatie
KRM
KNMT-richtlijn tandheelkundige radiologie
Klik hier voor de KNMT-richtlijn tandheelkundige radiologi
8 dagen
€ 4.725,-