Wil je jezelf in korte tijd ontwikkelen in de klinische parodontologie of je kennis weer snel up to date krijgen, dan is deze 4-daagse Masterclass iets voor jou!
Alle facetten van de parodontale behandeling komen tijdens deze dagen voorbij en theorie en praktijk komen naadloos samen.
Op dag 1 wordt de keuze tussen het paro-traject en het paro-preventietraject toegelicht aan de hand van wetenschappelijke- maar ook praktijkkennis. Vervolgens wordt er besproken wat de belangrijkste uitgangspunten zijn voor een succesvolle initiële behandeling.
Op dag 2 worden daarentegen de beperkingen van de initiële behandeling toegelicht en de oorzaken besproken, welke een cruciale rol spelen bij de evaluatie na initieel. Vervolgens wordt inzichtelijk gemaakt wanneer parodontale chirurgie of juist herbehandeling geïndiceerd is.
Op dag 3 ligt de focus op het nazorgtraject en de stabiliteit voor de lange termijn. De factoren die hierbij van belang zijn worden besproken, net als de factoren voor de juiste nazorgfrequentie. Daarnaast worden de alternatieve vormen van parodontale behandeling besproken en ook gewogen.
Op dag 4 staat tot slot de vatbaarheid voor parodontitis centraal en wordt toegelicht waarom de etiologie verder strekt dan alleen bacteriën en wordt een vergelijking gemaakt met peri-implantitis. Daarnaast wordt toegelicht welke rol lokale en systemische factoren hierbij mogelijk spelen.
Alle cursusdagen zijn interactief, waarbij de cursist actief participeert in de kennisuitwisseling en de kennis wordt aan de hand van de nodige casuïstiek toegelicht. De cursusdagen zijn ook los te volgen wanneer je slechts geïnteresseerd bent in één bepaald thema.
Schelte Fokkema is een door de NVvP erkende parodontoloog en hij is daarmee dan ook tandarts, maar is ook mondhygiënist en voert al bijna 30 jaar een verwijspraktijk voor parodontologie in ‘s-Hertogenbosch.
Naast zijn klinisch werk heeft Schelte gedurende zijn gehele carrière educatie op het gebied van de parodontologie verzorgd, zowel in de vorm van bij- en nascholing alsook in de initiële opleidingen. Momenteel is hij naast regulier cursusdocent ook hoofddocent bij de Leergang Parodontologie en waarvoor hij verantwoordelijk is voor het gehele curriculum. Schelte is een veel gevraagd spreker op congressen of evenementen en hij heeft regelmatig zitting genomen in besturen, commissies en werkgroepen.
Dag 1
De cursist:
Dag 2
De cursist:
Dag 3
De cursist:
Dag 4
De cursist:
Studiekosten: € 2.099,-
Studiemateriaal: € 55,-
Studiebelasting
Totale studiebelasting is: 4 opleidingsdagen van 6,5 uur (totaal 25 uur)
Ingangsniveau
Mondhygiënisten
Diploma
Na afloop ontvang je – bij het positief afronden van de masterclass – een diploma
Doelgroep
Mondhygiënisten en tandartsen
Accreditatie
KRM, 28 mondzorgpunten.
4 dagen
€ 2.099,-