Omschrijving

Tijdens deze theoretische en praktische cursus leer je de ins en outs omtrent de meest gebruikte occlusie- en articulatieconcepten in de restauratieve tandheelkunde.

In het praktische deel komen onder andere het correct uitvoeren van facebow, als ook verschillende beetregistraties aan bod evenals het uitvoeren van model en digitale analyses.

Montyn Stoffels
Tandarts

Montyn Stoffels is in juli 2018 afgestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Direct na afstuderen is hij begonnen met het op verwijzing behandelen bij het Centrum voor Tandheelkunde Mondzorgkunde (CTM) van het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG).  Behalve het behandelen van patiënten doceert hij aan studenten Tandheelkunde, onder andere bij het keuzeprogramma ‘Restauratieve Tandheelkunde’ voor laatstejaars studenten. Naast deze werkzaamheden werkt hij in verschillende algemene praktijken in de stad Groningen.

 

Philip van Rijn
Tandarts

Na afloop van deze cursus weet je:

  • Welke verschillende occlusie- en articulatieconcepten gangbaar zijn in de restauratieve tandheelkunde;
  • Het belang van een ‘mutually protected occlusion’ en hoe dit te bereiken;
  • Hoe een restricted envelope of function te herkennen;
  • Wat de complicaties kunnen zijn van ongunstige occlusie en articulatie.

Na afloop van deze cursus kun je:

  • Een correcte face-bow registratie uitvoeren;
  • Verschillende beetregistraties uitvoeren ten behoeve van het nauwkeurig monteren van modellen in de articulator;
  • Een patiënt deprogrammeren ten behoeve van een beetregistratie

Studiekosten: € 695,-

Studiemateriaal: € 25,-

Alle bedragen zijn BTW vrijgesteld

De mogelijkheid bestaat om eigen casussen te bespreken. Daarvoor moeten deze gemonteerd zijn in een Artexarticulator of gemonteerd kunnen worden in een Artexarticulator welke aanwezig is.

Studiebelasting
De cursus start om 09.30 uur en eindigt om 16.30 uur. Totale studiebelasting is 7 uur

Ingangsniveau
Tandarts

Cursus
Na afloop van deze cursus ontvang je als bewijs van deelname, een certificaat

Doelgroep
Tandarts

Accreditatie
KRT aangevraagd

Events

Ieder jaar verrast Dental Best Practice weer met gave events! Denk bijvoorbeeld aan hét event voor de balieassistent of voor de praktijkmanager! Bekijk hier de agenda en meld je aan voor één van onze events.

Accreditaties

KRT Kwaliteitsregister Tandartsen
Q Keurmerk - Keurmerk voor alle tandheelkundige bij- en nascholing
KRM Kwaliteitsregister Mondhygiënisten
Register Preventieassistenten
CRKBO Centraal Register Kort Beroepsonderwijs